Sędzia Felix Frankfurter, sędzia Sądu Najwyższego USA, powiedział kiedyś:
„Prawdziwi władcy w Waszyngtonie są niewidzialni i pełnią władzę spoza sceny."
John F. Hylan, burmistrz Nowego Jorku (1918-1925), powiedział:
„Prawdziwym zagrożeniem naszej republiki jest niewidzialny rząd, który, jak wielka ośmiornica, rozciąga swoje śliskie macki ponad naszymi miastami, stanami i całym narodem."
O czym ci ludzie mówili? Mówili o tworzeniu Nowego Porządku Świata. Wielu z was słyszało już ten termin, szczególnie z ust George'a Bush'a. 1 lutego 1992 r. Bush stwierdził:
„Moja wizja Nowego Porządku Świata przewiduje Organizację Narodów Zjednoczonych z odnowioną funkcją utrzymywania pokoju. Są to święte zasady zapisane w Karcie Narodów Zjednoczonych, którym odtąd przyrzekamy nasze posłuszeństwo."
Nowy Porządek Świata oznacza globalny rząd – jeden rząd kierowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Oznacza jeden system bankowy – Rezerwę Federalną. Oznacza, że Amerykanom zostanie narzucona jedna religia. Oznacza koniec Konstytucji USA i Uprawnień Obywatelskich. Oznacza socjalizm!
John E. Rankin, kongresmen Stanów Zjednoczonych, stwierdził:
„Organizacja Narodów Zjednoczonych jest największym oszustwem w historii. Jej celem jest zniszczenie Stanów Zjednoczonych."
Zgodnie ze światową konstytucją Narodów Zjednoczonych:
„Epoka narodów musi się skończyć. Rządy narodowe zdecydowały się przekazać swoją oddzielną suwerenność jednemu rządowi, któremu poddadzą one swoje armie."
Peter Hoagland, senator ze stanu Nebraska, powiedział w radiu w 1983 r.:
„Ludzie, dla których fundamentem jest wiara w Biblię nie mają prawa indoktrynować swoich dzieci w swoje wierzenia religijne, ponieważ my, Państwo, przygotowujemy je na rok 2000, kiedy Ameryka będzie częścią globalnego społeczeństwa w porządku jednego świata i ich dzieci nie będą do tego pasowały."
James Paul Warburg, zagraniczny agent dynastii Rotszyldów, grający główną rolę w oszustwie Aktu o Rezerwie Federalnej chwalił się z pewnością siebie 17 lutego 1950 r. przed senatem USA:
„Będziemy mieli rząd światowy, czy chcemy tego, czy nie. Jedynym pytaniem jest to, czy rząd światowy zostanie ustanowiony przez podbój, czy przez ugodę."
(wyjątki z książki: „Dlaczego Ameryka zbankrutowana?" Devvy'ego Kidda)


